Kwestie finansowe

Aby uruchomić gabinet pod szyldem DepilConcept, należy posiadać ok. 140 tys. zł – 210 tys. zł lub zdolność kredytową na tę kwotę.

Wspieramy franczyzobiorcę na każdym etapie, również pomagamy w uzyskaniu preferencyjnych warunków kredytu lub leasingu na urządzenie.

Stosując się do know-how, bieżących wskazówek i pod warunkiem osobistego zaangażowania, każdy franczyzobiorca jest w stanie osiągać zyski już od 1 miesiąca działalności.

Finalny koszt przygotowania gabinetu do funkcjonowania zależy od stanu lokalu oraz niezbędnych prac remontowych i wynosi średnio od 30 do 70 tys.

Stosując się do know-how przekazanego przez franczyzodawcę, można osiągnąć średnio 16 tys. zł, ale najlepsi franczyzobiorcy zarabiają jeszcze więcej.

Ten czas zależy od franczyzobiorcy. Zazwyczaj zwrot z inwestycji osiągany jest po kilkunastu miesiącach, ale w przypadku najlepszych franczyzobiorców trwa to jedynie kilka miesięcy.

Franczyzobiorca ponosi wszelkie koszty związane z prowadzeniem gabinetu – opłaca między innymi lokal, wynagrodzenia, należności wobec państwa, zakupy niezbędnych materiałów oraz opłaty wynikające z umowy franczyzowej DepilConcept.

Wysokość wynagrodzeń pracowników leży w gestii franczyzobiorcy. Franczyzodawca jedynie sugeruje sposoby wynagradzania i motywacji pracowników.

W przypadku, gdy pojawiają się problemy finansowe, należy skontaktować się z franczyzodawcą. Ustali on wówczas termin płatności. Wsparcie franczyzodawcy nie wygasa, jeśli pojawia się niewielkie opóźnienie w płatnościach.

Opłata marketingowa obejmuje centralne projekty marketingowe, między innymi social media, PR, marketing on-line i wsparcie graficzne.

Opłata franczyzowa obejmuje m.in. bieżące wsparcie operacyjne w prowadzeniu biznesu (telefoniczne, mailowe), systematyczne szkolenia, wsparcie rozwojowe, wizytacje w gabinetach czy projekt tajemniczego klienta.

Opłata licencyjna wynosi 50 tys. zł i uprawnia franczyzobiorcę do działalności pod szyldem DepilConcept do momentu ustania umowy franczyzowej.

Opłatę licencyjną należy uiścić w ciągu 7 dni od podpisania umowy franczyzowej.

Franczyzodawca nie partycypuje w zyskach gabinetu. Franczyzobiorca nie uiszcza więc % od sprzedaży, płaci jedynie opłatę marketingową i franczyzową.

Koszty miesięczne gabinetów są różne i zależą m.in. od takich czynników, jak kwota wynajmu lokalu, ilość zatrudnionych osób czy czas funkcjonowania na rynku. Koszty miesięczne mogą oscylować od 15 do 30 tys. zł brutto.

Wyjściową ceną za usługi fotodepilacji i fototerapii w DepilConcept jest 80 zł za strefę ciała. Klienci mogą płacić za usługę jednorazowo lub kupić pakiety zabiegów.

Najlepsze gabinety osiągają obroty miesięczne w wysokości ponad 100 tys. zł.

Franczyzodawca nieustannie stoi na straży rentowności biznesu, aby nie doszło do takiej sytuacji. Jeśli jednak nastąpi, dokonywana jest analiza i wdrożenie planu naprawczego, który ma na celu odzyskanie rentowności.